logonew2

ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ

УКРАЇНСЬКИЙ ЦЕНТР ІСЛАМОЗНАВСТВА

u pres tsentri natsionalnoji spilki zhurnalistivУ прес-центрі Національної спілки журналістів України відбулася прес-конференція на тему: «Іслам у політиці: від анексії Криму до «Оливкової гілки» в Сирії». Участь у заході взяв секретар НСЖУ Сергій Шевченко

Модератор заходу, президент ГО «Український центр ісламознавства» Олександр Аулін у вступній промові проаналізував події, що відбулися наприкінці лютого 2014 року в Криму. Він висвітлив державницьку позицію місцевої мусульманської громади під час анексії півострова і спроби Кремля використовувати політичний іслам у власних інтересах. Зокрема, йшлося про намагання російської влади штучно політизувати діяльність окремих ісламських організацій заради впливу на українських мусульман. У цьому контексті розглядалася діяльність так званих «Таврійського муфтіяту» в Криму та «муфтіяту ДНР».

Директор ГО «Центр академічного ісламознавства» Денис Брильов розглянув генезис політичного активизму в ісламі та його зв'язок із явищем такфірізму (виведення людини з ісламу) як політичної практики. Вчений продемонстрував роль ідеології міжнародного руху «Братів-мусульман» у політизації ісламу. Експерт звернув увагу на небезпеку подібних процесів, одним із наслідків яких, зокрема, стала поява такого квазідержавного утворення, як «Ісламська Держава». Також він висловив стурбованість щодо використання релігійного політичного активізму із боку різних груп політичних еліт.

Головний науковий співробітник Державної установи «Інститут всесвітньої історії НАН України» Рустем Жангожа зазначив, що в умовах тотальної глобалізації набуває особливої актуальності проблема збереження історико- й етнокультурної ідентичності. В регіонах безпосередньої «контактної зони» продукуються спалахи агресивності як спроби дати симетричну відповідь на ескалацію «чужорідного» впливу на соціуми, їх культурний алгоритм і менталітет. Тому іноді дуже важко описувати такі процеси в сучасних термінах і категоріях.

Спікери відповіли на запитання журналістів щодо подій, які відбуваються нині в мусульманському середовищі України та за її межами. Після завершення прес-конференції кожен учасник отримав примірник колективної монографії «Мусульманська спільнота України: інституціоналізація і розвиток», в якій міститься інформація про релігійні, громадські й політичні об’єднання українських мусульман, а також процеси, що відбуваються в них.

Громадська Організація "Український центр ісламознавства". | Copyright ©2016-2022
Создание и продвижение сайта Разработка и создание сайта - Сайт ЦентрSite Center